Amerykański patent nr US916885 A nosi tytuł „cicha broń palna”. Zostało to opublikowane w 1909 roku. W ciągu ponad 100 lat od publikacji tego patentu nauka wykazała, że ​​„wyciszenie” broni jest niemożliwe i że „tłumienie” jest najdokładniejszym określeniem tej klasy przedmiotów. HP Maxim zastrzegł znak towarowy Maxim Silencer. Trwa debata na temat stosowania „tłumika”, ponieważ pierwsze opracowane produkty nazywano „tłumikami”. To sprawia, że ​​​​słowo to jest odniesieniem do znaczenia historycznego. Niezależnie od tego, czy mówimy „tłumik”, czy „tłumik”, ostatecznie mamy na myśli te same elementy, które wykonują te same zadania: redukcję odrzutu, zwiększenie celności, zmniejszenie ciśnienia i dźwięku.

W języku angielskim tłumiki samochodowe nazywane są „tłumikami”. (zobacz naszych brytyjskich kuzynów po drugiej stronie stawu). Poza tym, bez przegród, tłumik jest puszką, więc deskryptor slangowy „can” jest również używany do opisania tłumika. Pierwsze udokumentowane użycie słowa „tłumik” miało miejsce w patencie amerykańskim nr 4530417 z 1985 r. Kiedy NFA została uchwalona, ​​użyli słowa „tłumik” jako deskryptora, którego ATF używa do dziś.

Tłumik, tłumik, tłumik, może... wybierać według własnego uznania! Najbardziej dokładnym z naukowego punktu widzenia deskryptorem jest „tłumik”.

Nauka ciszy