Tak, na lufę niegwintowaną można założyć tłumik. Niezależnie od tego, czy lufa jest gwintowana, czy nie, istnieją opcje tłumika, które prawdopodobnie będą odpowiadać Twoim potrzebom. W tym przewodniku przeprowadzimy Cię przez dostępne opcje, dzięki czemu uzyskasz informacje potrzebne do dokonania właściwego wyboru.

CZY MOŻNA PRZYMOCOWAĆ TŁUMIK DO LUFY, KTÓRA NIE JEST GWINTOWANA?

Jak już wspomnieliśmy, na lufę niegwintowaną można założyć tłumik. Jednak lepszym rozwiązaniem jest gwintowanie lufy bez gwintu, aby można było bezpośrednio przykręcić tłumik. Dlaczego? Mocowanie tłumika do lufy bez gwintu wymaga użycia adaptera.

Adapter tłumika do lufy niegwintowanej to w zasadzie tuleja zakładana na końcówkę lufy (lufę). Na drugim końcu tulei znajdują się gwinty, do których można przykręcić tłumik. W zależności od produktu adapter może być zaciskowy lub pasowany na gwintowaną lufę w inny sposób.

Chociaż produkty te sprawdzają się dobrze, powodują zwiększenie lufy, co może mieć wpływ na manewrowość broni. Ponadto, w porównaniu do tłumików z gwintem bezpośrednim, adaptery tłumików do luf niegwintowanych zapewniają równie pewne dopasowanie.

Jeśli twoja lufa nie jest fabrycznie gwintowana i gotowa do montażu tłumika, możesz ją nagwintować