CZYSZCZENIE TŁUMIKA – CO ROBIĆ, A CZEGO NIE

  • NALEŻY postępować zgodnie ze wskazówkami i instrukcjami producenta. Niezastosowanie się do tego może spowodować unieważnienie gwarancji lub nawet uczynić tłumik niebezpiecznym w użyciu.
  • ZAMONTUJ prawidłowo tłumik. Jeśli tego nie zrobisz, mogą wystąpić wszelkiego rodzaju katastrofalne awarie. Chociaż pozwala to na tworzenie pouczających, a być może nawet rozrywkowych filmów internetowych, wolelibyśmy świat bez tego typu rzeczy. Instrukcje dotyczące montażu znajdziesz w instrukcji tłumika.
  • NALEŻY czyścić tłumik zapłonu bocznego co 350-500 strzałów.
  • Podczas czyszczenia tłumika NALEŻY używać dobrego rozpuszczalnika przeznaczonego do rozpuszczania zanieczyszczeń ołowiem i węglem.
  • NALEŻY używać rękawiczek i czyścić tłumik w dobrze wentylowanym miejscu. Zużyty rozpuszczalnik należy utylizować w sposób bezpieczny i przyjazny dla środowiska.
  • NIE używaj wibrującego bębna do czyszczenia tłumika. Może usunąć wykończenie z części, a nawet spowodować zablokowanie się precyzyjnych obszarów gwintowanych .
  • NIE strzelaj do tłumika, w którym znajduje się jeszcze mokry rozpuszczalnik. Może to prowadzić do złych rzeczy.

KONSERWACJA TŁUMIKA

Nowoczesne tłumiki są szczególnie łatwe w utrzymaniu i utrzymaniu czystości. W niektórych przypadkach nie trzeba ich nawet czyścić, a w innych czyszczenie jest dość łatwe. W większości przypadków dosłownie polega to na zanurzeniu tłumika w pojemniku z rozpuszczalnikiem, oddaleniu się na chwilę, a następnie wylaniu całości i pozostawieniu do wyschnięcia. Całkiem szorstko, co?

Nawet jeśli trzeba rozebrać tłumik, czyszczenie jest nadal łatwe, co oznacza mniej czasu na czyszczenie i więcej czasu na cieszenie się cichym fotografowaniem.

Chociaż tłumiki są skomplikowane w budowie, są dość łatwe w obsłudze i obsłudze, i dokładnie tak powinno być!